logo_k168.png

Związek Kynologiczny

Oddział w Przemyślu

17.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Rasy psów


5 Grupa Drukuj

Szpice i psy w typie pierwotnym.

Jest to bardzo różnorodna grupa. Obejmuje psy północy np. Siberian Husky, szpice niemieckie np. Pomeranian, szpice azjatyckie np. Akita Inu, a nawet afrykańskie np. Basenji. Są to rasy wykorzystywane jako psy pociągowe, do pomocy przy polowaniach, stróżujące i do towarzystwa.

Więcej…
 
4 Grupa Drukuj

Jamniki.

Rasy niemieckie. Występują w trzech odmianach okrywy włosowej: gładkowłose, szorstkowłose, długowłose oraz w trzech "rozmiarach" - standard, króliczy i karłowaty. Są to psy myśliwskie pochodzące z Niemiec, typowe norowce, o krótkich kończynach i długich tułowiach.

Więcej…
 
3 Grupa Drukuj

Teriery.

Można ogólnie powiedzieć, że teriery to psy myśliwskie. Pierwotnie używane były do polowań na lisy i borsuki. Niemal wszystkie pochodzą z Wysp Brytyjskich. Grupę tę dzieli się obecnie na cztery sekcje:Teriery wysokonożne takie jak np. Foksteriery, Teriery Walijskie, Irlandzkie, Airedale Terriery. Były to zawsze rasy typowo myśliwskie. Z wyjątkiem Airedale Terriera, którego używa się także do obrony, są to psy średniej wielkości. Sekcja druga to teriery krótkonożne np. terier szkocki, west highland white terrier, cairn terrier, skye terrier. Sa to również rasy myśliwskie i norowce, choć większość stała się psami do towarzystwa. Sekcja trzecia to toy teriery: Yorkshire Terrier, Silky Terrier i Toy Terrier. Silky Terier pochodzi z Australii i jest oczywiście bliskim krewnym Yorkshire Teriera, który ze względu na swoją urodę i piękny włos cieszy się popularnością w wielu krajach. Ostatnia, czwarta sekcja, to teriery typu bull: Bull Teriery, Stafffordshire Bull Terrier i American Staffordshire Terrier. Są to rasy wyhodowane do bardzo popularnych w Wielkiej Brytanii w XIX wieku walk psów oraz innych krwawych sportów. Cechuje je wielka siła, zaciętość, odporność na ból, a także imponujący i oryginalny wygląd.

Więcej…
 
2 Grupa Drukuj

Pinczery i sznaucery, molosy, szwajcarskie psy górskie i do bydła, pozostałe rasy.

Pinczery i sznaucery to rasy niemieckie, takie jak doberman czy sznaucer olbrzym (nazywany też brodaczem monachijskim), rasy wykorzystywane głównie do obrony. Molosy to między innymi bernardyny, bulldogi angielskie, bullmastiffy, a więc psy należące do bardzo starych ras, układanych do walk i obrony, choć jest tu też stosunkowo młody bokser. Poprzez pokrewieństwo ze sznaucerem olbrzymim, znalazł się tu również czarny terier rosyjski. Szwajcarskie Psy Pasterskie to rasy używane do obrony i stróżowania.

Więcej…
 
1 Grupa Drukuj

Owczarki i inne psy pasterskie, z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła.

Są to np. Bearded Collie, Border Collie, Bouvier Des Flandres, Owczarki Belgijskie, Briard, Owczarek Niemiecki, Owczarek Szkocki, Szetlandzki, Polski Owczarek Nizinny (PON) i Owczarek Podhalański.Wszystkie te psy spełniały i spełniają swoje zadania pomagając człowiekowi w pilnowaniu i zaganianiu stad, przede wszystkim owiec oraz pilnowaniu domostwa. Na uwagę zasługuje Owczarek Niemiecki, który poprzez lata hodowli i selekcji stał się bez wątpienia najbardziej wszechstronnym psem użytkowym. Służy jako pies obrończy, pies przewodnik niewidomych, pies stróżujący, wyszukuje materiały wybuchowe, narkotyki, ratuje ludzi zasypanych pod lawinami, znajduje uszkodzenia np. instalacji gazowej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2
Joomla Template Tutorial at JoomlaShack